Biežāk uzdotie jautājumi

Kas ir Amercian Express SafeKey®?

Amercian Express SafeKey® ir tehnoloģija, kas palīdz nodrošināt Jūsu American Express® karti ar papildu slepenu kodu. Tas aizsargā karti no tās nesankcionētās lietošanas, veicot pirkumus interneta veikalos, kuri piedalās programmā. Citadele Amercian Express karšu īpašniekiem šis kods ir Citadele internetbankas pieslēgšanās vārds un autorizācijas kods.


Vai mana esošā Citadele Amercian Express karte ir jāaizvieto ar citu karti, lai es varētu izmantot Amercian Express SafeKey priekšrocības?

Esošās maksājumu kartes nav jāaizvieto, bet kartes lietotājam ir jābūt Citadele internetbankas lietotājam.


Kā kļūt par Citadele internetbankas lietotāju?

Lai pieteiktos Citadele internetbankai, Jums ir jāapmeklē tuvākais bankas klientu apkalpošanas centrs vai pārstāvniecība ārzemēs, līdzi ņemot derīgu personu apliecinošu dokumentu.


Vai visi interneta veikali piedalās Amercian Express SafeKey programmā?

Nē. Taču to skaits nepārtraukti palielinās.


Kā var zināt, vai tirgotājs piedalās Amercian Express SafeKey programmā?

Tirgotāji, kas piedalās šajā programmā, savās interneta mājas lapās publicē Amercian Express® SafeKey™ logotipu. Tomēr pat, ja SafeKey logotips nav redzams, iespējams, šis veikals piedalās programmā, un Jums maksājuma veikšanas brīdī tiks piedāvāts ievadīt savu Citadele internetbankas pieslēgšanas vārdu un autorizācijas kodu.


Kā Amercian Express SafeKey maina interneta pirkuma procesu?

Pirkuma process nemainās. Taču tagad Jums maksājuma veikšanas brīdī tiks piedāvāts ievadīt savu Citadele internetbankas pieslēgšanas vārdu un autorizācijas kodu.


Vai būs iespējams iepirkties pie tirgotājiem, kuri pieņem Amercian Express, bet nepiedalās Amercian Express SafeKey programmā?

Jā, un šo pirkumu laikā Jūsu Citadele internetbankas pieslēgšanas vārds un autorizācijas kods netiks prasīts.


Esmu aizmiris mājās savu autorizācijas ierīci. Vai es varēšu veikt pirkumu ar savu Citadele Amercian Express karti interneta veikalā, kas piedalās Amercian Express SafeKey programmā, neievadot autorizācijas kodu?

Nē. Veikt pirkumus ar Citadele Amercian Express karti interneta veikalā, kas piedalās Amercian Express SafeKey programmā, var tikai ievadot pareizu autorizācijas kodu.


Vai banka piemēro papildu komisijas maksu par pirkumiem, kuri veikti Amercian Express SafeKey programmas ietvaros?

Nē. Banka Citadele ir ieinteresēta, lai pirkumi, kurus veic mūsu klienti interneta veikalos, ir droši. Tāpēc papildu komisijas maksa netiek nepiemērota.


Vai mana pieeja Citadele internetbankai tiks bloķēta, ja es 5 reizes pēc kārtas ievadīšu nepareizu autorizācijas kodu, cenšoties apstiprināt pirkumu interneta veikalā, kas piedalās Amercian Express SafeKey programmā?

Jā, šādā gadījumā finanšu drošībai Jūsu pieeja internetbankai tiks bloķēta. Lai to atbloķētu, Jums būs nepieciešams sazināties ar banku, zvanot Klientu atbalsta centram pa diennakts tālruni +371 6701 0000 vai apmeklējot tuvāko bankas klientu apkalpošanas centru.


Vai interneta veikalam būs pieeja informācijai, ko es ievadu pirkuma apstiprināšanai – Citadele internetbankas pieslēgšanas vārdam un autorizācijas kodam?

Nē. Informācija pirkuma apstiprināšanai tiek ievadīta īpaši izveidotā un aizsargātā bankas Citadele lapā.


Kā es varu pārliecināties, ka datus pieprasa tieši banka Citadele?

Par to liecina bankas Citadele lapā esošais bankas logotips, vārda uzrunā precīza atbilstība vārdam uz Jūsu kartes, kā arī Thawte sertifikāts, kas ir izdots online.citadele.lv.
Uzmanību! Pirkuma apstiprināšanai interneta veikalā banka Citadele NEKAD neprasa ievadīt Citadele internetbankas paroli.


Vai ir iespēja iegūt Citadele internetbankas pieslēgumu arī tiem karšu lietotājiem, kas nav bankas klienti?

Ja esat tikai papildkartes lietotājs vai biznesa kartes lietotājs un Jums nav konts bankā, bankas klients, kas ir pamatkartes lietotājs, vai uzņēmums, kas ir piešķīris Jums biznesa karti, var Jūs reģistrēt kā savas Citadele internetbankas lietotāju ar ierobežotām tiesībām izmantot internetbankas autorizāciju tikai karšu pirkumiem internetā.


Es esmu Citadele American Express kartes lietotājs, bet neesmu konta īpašnieks, man ir savs Citadele internetbankas pieslēgums.

Šādā gadījumā maksājumus internetā Jums būs iespējams veikt, jo banka nodrošina iespēju izmantot savu Citadele internetbankas pieslēgumu maksājumu apstiprināšanai internetā, ja kartes un Citadele internetbankas lietotājs ir viena un tā pati persona.


 

A +