Pieslēgšanās

Sākumlapa

Konti un kartes

Maksājumi

Rēķinu samaksa

Maksājumu piemēri

Noguldījumi

Kredīti un līzings

Investīcijas

Apdrošināšana

Pensija

SMS banka

Dokumentu vēsture

Autorizācijai

Sarakste ar banku

Parametri

Droši pirkumi Internetā

Biežāk uzdotie jautājumi

Kas ir MasterCard© SecureCode™?

MasterCard SecureCode ir tehnoloģija, kura nodrošina jūsu MasterCard/Maestro karti ar papildu slepenu kodu, kas aizsargā karti no tās nesankcionētās lietošanas, veicot pirkumus interneta veikalos, kuri piedalās programmā. Citadele MasterCard un Maestro karšu īpašniekiem šis kods ir Citadele internetbankas pieslēgšanas vārds un autorizācijas kods.


Vai mana esošā Citadele MasterCard/Maestro karte ir jāaizvieto ar citu karti lai es varētu izmantot MasterCard SecureCode priekšrocības?

Esošās maksājumu kartes nav jāaizvieto, bet ir jābūt Citadele Internetbankas lietotājam.


Kā kļūt par Citadele Internetbankas lietotāju?

Lai pieteiktos Citadele Internetbankai, Jums ir jāapmeklē tuvākais bankas klientu apkalpošanas centrs vai pārstāvniecība ārzemēs, Bankas darba laikā. Līdzi obligāti jāņem derīga pase.


Vai visi interneta veikali piedalās MasterCard SecureCode programmā?

Nē. Taču to skaits nepārtraukti palielinās.


Kā var zināt, vai tirgotājs piedalās MasterCard SecureCode programmā?

Vairākums tirgotāju - programmas dalībnieku savās interneta mājas lapās rāda MasterCard® SecureCode™ logotipu. Tomēr pat, ja SecureCode logotips nav redzams, iespējams, šis veikals piedalās programmā, un jums, maksājuma veikšanas brīdī, tiks piedāvāts ievadīt savu Citadele internetbankas pieslēgšanas vārdu.


Kā MasterCard SecureCode mainīs interneta pirkuma procesu?

Pirkuma process nemainīsies, tikai tagad Jums, maksājuma veikšanas brīdī, tiks piedāvāts ievadīt savu Citadele internetbankas pieslēgšanas vārdu un autorizācijas kodu.


Vai būs iespējams iepirkties pie tirgotājiem, kuri pieņem MasterCard, bet nepiedalās MasterCard SecureCode programmā?

Jā, un šo pirkumu laikā Jūsu Citadele internetbankas pieslēgšanas vārds netiks prasīts.


Esmu aizmiris mājās savu autorizācijas ierīci. Vai es varēšu veikt pirkumu ar savu Citadele MasterCard karti interneta veikalā, kurš piedalās MasterCard SecureCode programmā, neievadot autorizācijas kodu?

Nē. Veikt pirkumus ar Citadele MasterCard/Maestro karti interneta veikalā, kurš piedalās MasterCard SecureCode programmā, var tikai ievadot pareizu autorizācijas kodu.


Vai banka piemēro papildu komisijas maksu par pirkumiem, kuri veikti MasterCard SecureCode programmas ietvaros?

Nē. "Citadele banka" ir ieinteresēta, lai pirkumi, kurus veic tās klienti interneta veikalos ir droši, tāpēc papildu komisijas maksu nepiemēro.


Vai mana pieeja Citadele internetbankai tiks bloķēta, ja es 5 reizes pēc kārtas ievadīšu nepareizu autorizācijas kodu, cenšoties apstiprināt pirkumu interneta veikalā, kas piedalās MasterCard SecureCode programmā?

Jā, un kļūdainie pirkumu veikšanas mēģinājumi tiek pieskaitīti Citadele internetbankas kļūdainu pieslēgšanas mēģinājumu skaitam.


Vai interneta veikalam būs pieeja informācijai, ko es ievadu pirkuma apstiprināšanai – Citadele internetbankas pieslēgšanas vārdam un autorizācijas kodam?

Nē. Informācija pirkuma apstiprināšanai tiek ievadīta īpaši izveidotajā un aizsargātajā "Citadele banka" lapā.


Kā es varu pārliecināties, ka datus pieprasa tieši "Citadele banka"?

Par to liecina "Citadele banka" lapā esošais bankas logotips, vārda uzrunā precīza atbilstība vārdam uz jūsu kartes, kā arī Thawte sertifikāts, kas ir izdots online.citadele.lv.Uzmanību! Pirkuma apstiprināšanai interneta veikalā "Citadele banka" NEKAD nepieprasa Citadele internetbankas paroli.


Es esmu Citadele MasterCard/Maestro kartes lietotājs, bet neesmu konta īpašnieks. Kāpēc veicot pirkumu ar karti interneta veikalā, kas piedalās MasterCard SecureCode programmā, man netiek rādīts aicinājums ievadīt Citadele internetbankas pieslēgšanas vārdu?

Šobrīd MasterCard SecureCode programmā piedalās tikai Citadele MasterCard/Maestro pamatkartes, kas ir izsniegtas privātpersonām. Papildkartes un uzņēmumu kartes tiks iekļautas šajā programmā tuvākajā laikā.